19.12. je zaujímavý deň – vtedy totiž nie sú Vianoce. To však nezabránilo 110. zboru Vajnory, aby neoslávil tento sviatok tradične so všetkými družinami, ako sa patrí. Presne tak, poslednú sobotu pred Vianocami sa konali Zboronoce!

Naši roveri v dvoch smenách už od rána pripravovali výzdobu – nádherné papierové vločky visiace zo stropu, dve čiernočierne pódiá, krásny stromček vyzdobený korkovými srdiečkami, hviezdami z pomarančovej kôry a orechami z orechov a stoly naaranžované doprostred klubovne. Tiež navarili vianočný punč a pripravili si jedno tajomstvo.

Okolo pol piatej sa pomaličky začali zbiehať účastníci, plne si uvedomujúc, že vystúpenia ich družín sú zúfalo nedokonalé. Tesne pred začiatkom si družina Kaktusov zopakovala choreografiu, využívajúc to, že všetky vĺčatá sú na ihrisku v tme a hrajú hru, o ktorej vám veľa nepoviem, lebo som tam nebol.

Potom sa uzimené vĺčatá zbehli k stolu. S radosťou sa k nim pridali aj skauti a roveri a začalo sa nosiť na stôl.

Začali sme punčom, v ktorom plávali asi dve kilá ovocia. Potom sme sa vrhli na predjedlo – ja som ochutnal skvelé cesnakovo-salámove batôžky. A napokon hlavný chod (čiže dezert :-)): Záviny, koláče, muffiny, perníky a linecké koláče. Jedným slovom – mňam. Toto však nebol hlavný chod programu (aspoň pre niektorých účastníkov). Tým zlatým klincom boli predstavenia, ktoré si nacvičili všetky družiny.

Prvé predstavenie bolo adaptáciou slávnej drámy – Rómeo a Júlia. Nebolo to však tak, ako sa zdalo na prvý pohľad – poviem len, že slávni milenci sa nesprávali celkom ako obyčajní milenci. Začalo sa to zvrhávať po tom, čo upír druhýkrát oživil Júliu, ktorá si vymenila rolu s Rómeom. Ale skončilo to poriadne – všetci padli mŕtvi na zem 🙂

Druhé predstavenie bolo nahliadnutím na prvú Herkulovu úlohu – chytiť divú sviňu, ktorá prikvačila stádo úbohého sedliaka, a doniesť ju kráľovi. Bohužiaľ Herkules sa nemohol dostaviť, takže celé predstavenie odohrali herci bez ústrednej postavy :-). To však geniálne spracovanej scénke na šarme neubralo, práve naopak…

Tretím predstavením bolo hluché karaoke znelky Let It Go z rozprávky Frozen. Neopísateľný zážitok 🙂

Štvrté predstavenie bolo varovanie pre gamerské deti – pozor, pozor, lebo inak… Santa Claus sa v tomto príbehu trochu odviazal, ale tu asi rolu zohralo neumierené pitie mlieka k sušienkam.

Piate predstavenie bolo tanečnou reprodukciou reklamy na jogurt Mňam Mňam Bobík v podaní štyroch hrdinských Kaktusov a jedného hrdinského Rada. Diváci šaleli. Naozaj.

Potom, keď sa rozsvietili svetlá a diváci v publiku si užasnutí vymieňali zážitky, prišlo plánované tajné predstavenie – všetci Alieni nás pozvali do vedľajšej miestnosti a zahrali nám tretí diel Tuctovej Telenovely, v ktorej Tuctový Rover ide s Krásnou Jozefínou na Tuctový Ples. Toto predstavenie sa odohralo iba raz a už sa nebude opakovať. Úprimne ľutujem všetkých, ktorí tam neboli.

A tu už sa tento čarovný večer chýlil ku koncu. Ľudia, ktorí ešte neboli celkom prepchatí, ochutnali zvyšky tých dobrôt, no všetci sa už pomaly poberali domov. A to bol koniec Zborónc (Zboroncov? Zboroniec?) 110. zboru. Už sa teším na ďalšie.

Pre Vaše potešenie zhotovil brat Dvojka

Všetky fotky od Dady si môžeš pozrieť v Galérii